دانلود پکیج آموزش عدد 5 به کودکان

دوستان سلام.

خوشحالم از اینکه فایل اعداد را به کمک گروهی از دوستان و همکاران به اتمام رساندم و نمونه ای را که مربوط به هفته ی عدد پنج می باشد را به صورت رایگان جهت ایده گرفتن با شما عزیزان به اشتراک می گذارم. این فایل مناسب کودکانی می باشد که شمارش اعداد را بلد باشند و با مفاهیم پیش نیاز ریاضی که در پست قبل به اشتراک گذاشته بودم آشنایی داشته باشند.

این فایل شامل 10 عدد می باشد. هر عدد در یک هفته آموزش داده می شود. بنابراین اگر مداوم برنامه را دنبال کنید قادر خواهید بود حداکثر در طی سه ماه اعداد یک تا ده را به کودک خود آموزش دهید. برای هر عدد هشت فعالیت و کاربرگ آماده شده است. اگر در خانه چاپگر ندارید دنبال جایی باشید که به قیمت مناسب و دانشجویی این فایل را برای شما سیاه و سفید چاپ کند. لازم نیست تمام فایل را یک باره پرینت کنید. هر هفته کاربرگهای مربوط به یک عدد را پرینت کنید. در زیر فعالیتهای روزانه به همراه توضیح و تصویر آمده است.

روز اول: مقدمه و شعر


 

  • یک دفتر اعداد برای کودکتان آماده کنید. هر کدام از کاربرگها را به کمک کودک قیچی کرده و درون دفتر بچسبانید.
  • شعر عدد هفته را روی دیوار بچسبانید و هر روز با صدای بلند بخوانید. این صفحه را در دفتر اعداد نیز می توانید بچسبانید.
  • نگاهی کلی به کتاب اعداد و تصاویرش بیندازید. با خواندن هر عدد، تصاویر مربوط به آن را با صدای بلند و یکی یکی بشمارید

روز دوم: هنر


برای کولاژ، عدد 5 را با قیچی جدا کرده و روی یک مقوای رنگی یا در دفتر بچسبانید سپس سمبلهای عدد 5 را با کمک کودک برش دهید و با چسب روی عدد بچسبانید و آن را تزئین کنید. و درباره سمبل های مختلف آن عدد توضیح دهید. در کاربرگ دوم باید به این صورت عمل کنید که کادر را جدا کنید و در دفتر بچسبانید. حالا باید 5 ماهی با قیجی جدا کرده و در این کادر بچسبانید. از کودک بخواهید که زمینه ی دریا و ماهی ها را رنگ آمیزی کند.


روز سوم: ریاضی

صفحات مربوطه را پرینت کنید. صفحه ی اول دنبال کردن عدد مربوطه است. صفحه ی بعدی دسته بندی اعداد و حروف می باشد.


روز چهارم: دست ورزی

صفحه ای که مربوط به نوشتن عدد می باشد را می توانید درون کاور کاغذ قرار دهید و با استفاده از ماژیک وایت بورد از کودک بخواهید آن را بنویسد یا اینکه در دفتر بچسبانید و کودک با ماژیک عدد مربوطه را بنویسد.

صفحه ی بعدی مربوط به رنگ آمیزی است. هر رنگ را با صدای بلندی برای کودک بخوانید و بخواهید که رنگ آمیزی کند.

روز چهارم: جمع بندی

این کاربرگ همزمان چند فعالیت را شامل می شود. که در واقع مروری بر آموخته های کودک می باشد و او قادر است تمام مطالبی را که در طول هفته یاد گرفته در اینجا به کار گیرد.

روز پنجم: مروری بر فعالیتهای انجام شده

 

جهت دانلود پکیج آموزش عدد 5 به کودکان کلیک کنید

مطالب مرتبط