دانلود پکیج آموزش نشانه( آ )به کودکان

پکیج آموزش نشانه( آ )به کودکان

آموزش نشانه ها سطح 1) بسیار خوشحالم که آموزش نشانه ها را با شما به اشتراک می گذارم این بسته مناسب کودکان سه سال به بالاست و هدف از طراحی آن آشناسازی کودکان با شکل و صدای حروف الفباست. زمانی که طاها دو سال و هشت ماه داشت اولین دفتر حروف الفبا را با هم شروع کردیم. توجه کنید که بچه ها با هم فرق دارند، این فعالیتها برای این طراحی شده که آموزش نشانه ها را جذاب و سرگرم کننده بسازد. به علایق و آمادگی فرزندتون توجه کنید. هر نشانه را در یک هفته یا بیشتر آموزش بدهید. قرار نیست خواندن نوشتن به کودک یاد دهیم پس در مدرسه چیزهای جدید و زیادی هست که یاد بگیرد پس نگران نباشید که خسته و زده شود. در زیر توضیح هر فعالیت به همراه تصویر آورده شده است.

روز اول) آشنایی با نشانه: شعر نشانه ی مورد نظر را با صدای بلند بخوانید و سپس به کمک کودک صفحه ی مورد نظر را در دفتر حروف الفبا بچسبانید. از کودک بخواهید به سلیقه ی خود این برگ را رنگ آمیزی کند. توجه کنید که فقط صدای نشانه را بگویید نه اسم آن. مثلاً بگویید ج ج ج مثل جوجه و نگویید جیم.

روز دوم) کلمات هم آغاز: این فعالیت با هدف کار با قیچی، چسب زدن، صدای اول کلمات، تشخیص نشانه و غیره طراحی شده است. یک صفحه از دفتر الفبا که برای فرزندتان تهیه کردید را برای این کار در نظر بگیرید. پس از بریدن هر تصویر هنگام چسباندن آن روی کاغذ بلند نام آن را بگویید

روز سوم) کولاژ نشانه : در صورت امکان برگ مورد نظر را روی مقوا پرینت کنید از کودک بخواهید آن را تزئین کرده و با قیچی برش دهد. سپس روی یک چوب بستنی بچسباند و در لیوانِ حروف الفبا قرار دهد. هر روز با هم حروف مرور کنید.

روز چهارم) نوشتن با گوش پاکن: از گواش یا آبرنگ به همراه یک گوش پاکن استفاده کنید و اجازه دهید که کودک نقطه های نشانه ی مورد نظر را با گوش پاکن پر کند و در تمام مراحل شعر هفته را با صدای بلند نیز بخواند

روز آخر) درخت الفبا: کاردستی یک درخت را به کمک فرزندتان بسازید و روی دیوار یا پشت در بچسبانید. سپس با مقوای قرمز چندین سیب آماده کنید و هر هفته یک نشانه را بر روی یک سیب بنویسید و آن را به درخت الفبا بچسبانید. هر روز نشانه ها را با هم مرور کنید. (متاسفانه عکسی از درخت الفبا ندارم مربوط به دوسال پیش بود)

 

شما هم اکنون می توانید این پکیج را از وبسایت طاها وماما به صورت رایگان دانلود کنید 

جهت دانلود پکیج آموزش نشانه( آ ) کلیک کنید

مطالب مرتبط