ghermez

دانلود پکیج آموزشی رنگ قرمز

سلام دوستان، خیلی خوشحالم و باعث افتخارم هست که آموزش رنگ قرمز از پکیج آموزش رنگها را با شما به اشتراک می گذارم. در صورت داشتن هرگونه سوالی لطفاً به tahavamama_yahoo.com ایمیل بدید و یا از طریق تلگرام یا اینستگرام @tahavamama پیام بفرستید.

دانلود رنگ قرمز رایگان می باشد. در صورت تمایل می توانید بقیه ی رنگها را با هزینه ای بسیار کم  دانلود کنید .

.فایل رو که در انتهای این صفحه اومده دانلود کنید. بعد از اینکه دانلود و پرینت کردید سعی کنید فضایی برای آموزش روزانه در نظر بگیرید که توضیح کاملشو در ادامه نوشتم.

عکسی که مشاهده می کنید مربوط به فضای آموزشی ماست. به یک تخته وایت بورد، کاغذ بزرگ، مقوا و یا بورد نیاز دارید. همونطور که در عکس می بینید من با استفاده از کارتن پلاست یک بورد سفید درست کردم.

چیزهایی که بر روی بورد نصب می شدند تا آخر هفته باقی می ماندند و هر روز با هم دوره می کردیم این چیزها عبارت بودند از فلش کارت رنگها که در قسمت بالا سمت راست بورد قرار گرفتن، کلمات رنگ مورد نظر شعر رنگ و پوستر رنگ. توضیح هر کدام را در ادامه خواهید دید.

 

فلش کارت رنگها

این کارتها عبارت بود از مستطیلهایی به طول 10 و عرض 5 سانت که از مقواهای رنگی برش و پانچ کردم و یک حلقه کلید از داخلشون رد کردم و همیشه به برد وصل بود.

 

کارت کلمات


کارت کلمات رو به وسیله چسب یا سوزن به بورد وصل کنید و هر روز با صدای بلند برای کودکتون این کارتها را بخوانید.


پوستر رنگ قرمز

پوستر رنگ قرمز را در قسمت بالا سمت چپ بورد می بینید. این صفحه برای چسباندن تمام چیزهایی است که به رنگ قرمز هستند. به کتب قدیمی، مجله، روزنامه و غیره نگاه کنید و چیزهایی که به آن رنگ هستند را جدا کرده و به این پوستر بچسبانید. می توانید با رنگ انگشتی کف دست کودک خود را وسط کاغذ چاپ کنید. تکه های کوچک کاغذ رنگی را در اطراف آن بچسبانید. این پوستر را روی تخته یا دیوار که قابل دیدن باشد قرار دهید از کودک خود بپرسید چه چیزهای دیگری می تواند اضافه کند؟

 

شعر رنگ قرمز

در پایین سمت چپ بورد، شعر رنگ قرمز را چسباندم که هر روز صبح این شعر رو با هم می خواندیم بعد از چند روز شعر حفظ می شد.

 

برنامه ی روزانه ی ما

توضیح کامل را در فایلی که دانلود می کنید دادم اما به طور خلاصه میگم. برنامه ی ما به این صورت بود که تمام فعالیتها را در یک مکان همیشگی و معین می چیدم، هر فعالیت در یک قسمت. همانطور که در تصویر مشاهده کردید من شش سبد سفید برای این منظور خریدم و هر فعالیت را درون یک سبد قرار می دادم این سبدها را روی میز و زیر بورد صبحگاهی می چیدم. هر روز می رفتیم سراغ این سبدها ممکن بود روزی تمام آنها را انجام می دادیم و برعکس روزی هیچکدام انجام نمی شد. اجبار در کار نیست همه چیز بستگی به علاقه کودک دارد. این بورد برای یک هفته به همین شکل باقی می ماند و بعد از آن برای هفته ی بعد محتویات تمام سبدها و بورد عوض می شد و می رفتیم سراغ رنگ یا موضوع بعدی.
 

توضیح سبدهای سفیدی که در پایین بورد بر روی میز قرار گرفته اند به ترتیب از راست به چپ:

بازی حافظه

در این قسمت دوازده کارت داریم یعنی شش کلمه جدید که از هر کدام دو کارت داریم. اگر کودک شما کوچک باشد کافی است کارتها را روبروی او قرار بدید و ازش بخواهید که کارتهای مثل هم را کنار یکدیگر قرار دهد. سعی کنید این صفحه را بر روی مقوا پرینت کنید در صورت تمایل آن را لمینک کنید بعد کارتها را جدا کرده. کارتها را به پشت قرار دهید و نوبتی دو کارت را برگردانید اگر مثل هم بودند آن کارتها را بردارید در غیر این صورت کارتها را مجدداً به حالت قبلی برگردانید و نوبت نفر بعدی است که دو کارت را برگرداند.

 

کتاب رنگ آمیزی

این کتاب سیاه سفید است و برای فرزند شما طراحی شده که رنگ کند. برگه ها را از هم جدا و بعد منگنه کنید. اجازه دهید فرزندتان از وسایل رنگ آمیزی مختلف مثل ماژیک، مدادرنگی، آبرنگ، رنگ انگشتی و غیره استفاده کند.

 

کارت دوخت

این صفحه را روی مقوا پرینت کنید و دور تا دور شکل را به فاصله  یکسانتی جدا کرده و سپس آن را پانچ کنید یک نخ کاموا یا بند کفش به کودک بدهید که آن را بدوزد. توجه کنید نتیجه کار مهم نیست فرآیند کار مهم است.

 

کتاب هفته

این یک کتاب کوچک است که بهتر است روی مقوا آن را پرینت کرده و از روی خطوط برش بزنید و منگنه کنید یا اینکه پانچ کرده و با حلقه کلید بصورت کتابچه در آورید و هر روز برای کودکتان با صدای بلند بخوانید.

 

پازل

برای آماده کردن پازل ها باید این صفحه را بر روی مقوا پرینت کنید در صورت تمایل آن را لمینک کنید بعد هر کدام از این مربع ها را جدا کرده و به دو یا چهار قسمت تقسیم کنید. برای بازی، تمام تکه ها را در جلوی فرزندتان قرار داده و به او نشان دهید که چگونه آنها را به هم وصل کند. بعد از کامل شدن هر پازل درباره ی آن شی و رنگ با کودکتان صحبت کنید. اگر کودک شما کوچکتر باشد یا آمادگی لازم را نداشته باشد هر مربع را به جای چهار قسمت به دو قسمت تقسیم کنید ، و هر بار فقط دو تصویر به کودک بدهید تا کامل کند

 

هنر و کاردستی

توجه به استقبال و  علاقه ی کودک خود می توانید در طول هفته چند کاردستی انجام دهید.

 

بازی حسی

این بازیها مورد استقبال کودکان، بویژه کودکان زیر سه سال قرار می گیرد با توجه به تم مورد نظر یک بازی لمسی_ادراکی جالب ایجاد کنید. چند مثال در صفحه دوازده آورده شده است

 

ذخیره کردن

روش نگهداری و  بایگانی این بسته: برای این که تمام این کارتها و پرینتها را نگهداری کنید شما به یک پوشه دکمه دار نیاز دارید. بر روی هر پوشه  هم یک عنوان بنویسید. در زیر عنوان این بسته آموزشی  نوشته شده است می توانید آن را با قیچی جدا کنید و روی پوشه بچسبانید 

 

جهت دانلود پکیج قرمز کلیک کنید

مطالب مرتبط