کاربرگ بازی با سایه ها برای کودکان

کاربرگ بازی با سایه ها برای کودکان

بازی با سایه ها :
این فایل شامل ده عدد کاربرگ می باشد که هر کدام یک موضوع دارد (اعضای بدن- حیوانات اهلی- حیوانات وحشی- میوه- سبزیجات- تنقلات- اشکال هندسی- وسایل نقلیه – پوشاک – اشیاء) 
صفحات را پرینت کنید سپس آنها را درون کاور کاغذ قرار دهید. با استفاده از یک ماژیک وایت برد از کودک بخواهید که هر تصویر را به سایه ی آن وصل کند. 
توجه: شاید به نظر برسد که هر کاربرگ کمتر از پنج دقیقه کامل شود ولی شما با کمی خلاقیت می توانید هر کاربرگ را بیشتر از نیم ساعت هم با کودک کار کنید. مثلاً برای کاربرگ اعضای بدن، شعر و یا کتابی با صدای بلند بخوانید، بعد وقتی تصویر گوش را دیدید از کودک بخواهید نام تصویر را بگوید سپس از او بخواهید گوش خودش را به شما نشان دهد، از او بپرسید چندتا گوش دارد، گوش عروسکش را نشان دهد، گوش کجا قرار دارد، حالا گوش را قرمز رنگ کن. گوش را به سایه ی اشتباه وصل کنید حالا باید کودک داد بزند غلطه آی غلطه و ده ها کار دیگر. هدف از تمام این فعالیتها سپری کردن زمانی با کودک و انجام بازی هدفمند می باشد.
می توانید هفته ای روی یک موضوع کار کنید و برای هر موضوع کتاب شعر یا داستان مناسب نیز تهیه کنید و هر روز برای کودک بخوانید، رنگ آمیزی، کاردستی و بازیهای مناسب نیز در کنار آن می توانید انجام دهید. این فعالیت باعث تقویت هماهنگی چشم و دست، تفکر منطقی، مهارتهای ظریف، دقت و نیز آمادگی برای نوشتن خواهد شد.

 

مطالب مرتبط